Kód produktu : 237940

LOMIKAM tablety (inov. 2022) 1x90 ks

Výživový doplnok s obsahom citrátov (citrát horečnatý, citrát draselný) a extraktuz bylínChanca Piedra a Chrysanthellum americanum

Skladom - dodávame do 48 hodín

29.26 €
Odporúčaná cena: 32.19 €
Strážny pes

Popis

Výživový doplnok s obsahom citrátov (citrát horečnatý, citrát draselný) a extraktu z bylín Chanca Piedra a Chrysanthellum americanum.

Aktívne látky v 1 tablete:
citrát horečnatý - 259,75 mg, citrát draselný - 259 mg, Chanca Piedra (Phyllanthus niruri) - 220 mg (z toho taníny - 33 mg), Chrysanthellum americanum - 55 mg.

Informácia od dodávateľa

Výživový doplnok s obsahom citrátov prispievaju k zvýšeniu pH moču a extraktu byliny Phyllanthus niruri - prispieva k udržiavaniu normálnej fukcie močovej sústavy, Chrysanthellum americanum je známa pre svoje antioxidačné vlastnosti.

Obličky sa významne podieľajú na udržiavaní acidobázickej rovnováhy tým, že vylučujú kyslé alebo zásadité látky z organizmu a ovplyvňujú tak pH moču. Ak je pH moču nízke, môže dochádzať
k vzniku močových kameňov, čo sú konkrementy štaveľanu (oxalátu) vápenatého, fosforečnanu vápenatého, alebo kyseliny močovej. U zdravého človeka je pH moču ovplyvnené najviac zložením stravy.

Citráty (alebo tzv. citrany) sú soli kyseliny citrónovej. V tele sú premieňané na alkalické látky vylučované močom, čím prispievajú k zvýšeniu pH moču. Citráty majú schopnosť viazať vápnik a znižovať jeho koncentráciu v moči.

Phyllanthus niruri, tiež nazývaná ako Chanca Piedra, je to jednoročná bylina dosahujúca výšku 30–40 cm. Rastie voľne v dažďových pralesoch Amazónie a v tropických oblastiach celého sveta. Užívanie Phyllanthus niruri prispieva k udržiavaniu normálnej funkcie močovej sústavy, funkcie močového mechúra a toku moču. Extrakt Phyllanthus niruri v tomto výživovom doplnku zodpovedá vyše 2,5 g sušenej byliny.
Chrysanthellum americanum je rastlina pochádzajůca z Peru a Bolívie, rozšírená aj v strednej a južnej Amerike a Afrike. Je známa pre svoje antioxidačné vlastnosti. Uvoľňuje od pocitu ťažkých noh.