Kód produktu : 24379

Barny's CRAN-URIN FORTE tekuté brusnice 1x500 ml

Rastlinný výživový doplnok z vysoko kvalitného extraktu z kanadských brusníc veľkoplodých (Vaccinium macrocarpon)

Momentálne nedostupné

Strážny pes

Popis

Rastlinný výživový doplnok z vysoko kvalitného extraktu z kanadských brusníc veľkoplodých (Vaccinium macrocarpon). Brusnice triedy A sú zbierané v maximálnom vrchole zrelosti, kedy je obsah najdôležitejsích látok - proanthokyanidínov (PAC) najvyšší.

Informácia od dodávateľa

My v Barny´s® sme známi tým, že kvalitu vstupných surovín považujeme za najdôležitejší atribút pri výrobe všetkých našich doplnkov. Vždy prihliadame nielen na samotnú kvalitu vstupnej suroviny, ale aj na prostredie, z ktorého je surovina získavaná a to viac, keď ide o rastlinnú zložku. Tiež je pre nás dôležitá aj udržateľnosť pri pestovaní, získavaní a spracovaní rastlinnej zložky. Extrakt z brusníc, ktorý sa používa pri výrobe tohto produktu sme si vybrali z viacerých dôvodov. Jedným z nich je aj fakt, že takmer štvrtina svetovej sladkej vody sa nachádza práve v Kanade spolu s dvomi miliónmi jazier. Práve v týchto oblastiach sú podmienky pestovania brusníc veľkoplodých triedy A najideálnejšie. Brusnice sú zbierané v maximálnom vrchole zrelosti, kedy je obsah dôležitých látok – proantokyanidínov (PAC) najvyšší. Kvalita použitej suroviny a s tým súvisiaci vysoký obsah PAC, je dôležitým parametrom pri hodnotení kvality kanadských brusníc.
Kľukva veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon, známa aj ako brusnica veľkoplodá) bola predmetom záujmu ľudí od nepamäti. Bola známa už u indiánov, zber vo veľkom vykonávali najmä kmene Hurónov a Algonkínov. Prvé písomné zmienky o prospešných účinkoch tejto bobule nachádzame až v stredovekých herbároch. Brusnica obsahuje veľké množstvo rôznych aktívnych látok (vitamíny, minerálne látky, flavonoidy, organické kyseliny, karotenoidy, triesloviny a i.), medzi ktorými sa vynímajú práve proantokyanidíny. Proantokyanidíny poznáme pod skratkou PAC. Tento dôležitý parameter je merateľný a zároveň určuje aj kvalitu brusníc, preto sa pri kvalitnom extrakte uvádza aj množstvo PAC. Podľa mnohopočetných vedeckých štúdií zameraných na pôsobenie PAC v organizme sa zistilo, že dôležité nie je množstvo brusníc, ale práve množstvo prítomných proantokyanidínov (PAC). Tejto bio-aktívnej látke sa pripisujú terapeutické benefity.
Spracovanie extraktu z brusníc do tekutej formy umožňuje veľmi ľahkú konzumáciu.
Tekutá forma je vyrobená z čistého brusnicového extraktu a nie je upravovaná ani dochucovaná žiadnymi sladidlami. Je vhodná aj pre deti od 3 rokov, ako aj pre diabetikov. Typicky trpká, zvieravá, slabo ovocná chuť pravých kanadských brusníc už v dennej dávke 20 ml. Najnovšie vedecké štúdie upozorňujú na negatívny vplyv cukrov a sladidiel na ľudský organizmus. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že do Cran-Urin Forte nebudeme pridávať cukor ani žiadne iné sladidlá. Záleží nám na kvalite finálneho produktu, ako aj jeho pôsobenia na ľudský organizmus.

ODPORÚČAME

Imunoglukan P4H 1x250 ml

Výživový doplnok pre dlhodobé užívanie - obsahuje...
12.39 € 16.69 €

PROFIZYM PLUS CPS 180

Výživový doplnok obsahujúci vyvážený komplex synergicky pôsobiacich...
71.99 € 101.37 €

Lipoxal UltraFit tbl 1x180 ks

Výživový doplnok s obsahom zeleného čaju, teínu,...
35.99 € 53.12 €

BEBA COMFORT 2 HMO 800G 6ks

Nestlé BEBA COMFORT 2 HM-O, je instantná mliečna...
99.00 € 125.40 €

HiPP 2 BIO Combiotik 700g 6ks

Následná mliečna dojčenská výživa HiPP 2 BIO Combiotik,...
99.80 € 118.80 €

ENZYCOL DNA* cps 100+40 zadarmo (140 ks)

Výživový doplnok, prípravok s patentovaným komplexom CleanUP...
20.99 € 27.82 €

DAOSiN tbl 1x60 ks

Výživový doplnok obsahuje proteínový extrakt z bravčových...
35.90 € 57.29 €