Kód produktu : 236824

Barny's INOVO s bylinami MIX8 tbl 1x60 ks

Výživový doplnok ktorý obsahuje glukozamín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), kolagén II

Skladom - dodávame do 48 hodín

20.21 €
Odporúčaná cena: 22.23 €
Strážny pes

Popis

Výživový doplnok ktorý obsahuje glukozamín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), kolagén II. typu, štandardizované rastlinné extrakty boráka lekárskeho, ďumbiera lekárskeho, kurkumy dlhej, kadidlovníka pilovitého a s vitamínom C.

  • Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu,
  • vitamín C prispieva k správnej funkcii chrupaviek a kostí,
  • vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Informácia od dodávateľa

Barny's® INOVO™ s bylinami je kombinovaný výživový doplnok, ktorý obsahuje glukozamín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), kolagén II. typu, štandardizované rastlinné extrakty boráka lekárskeho, ďumbiera lekárskeho, kurkumy dlhej, kadidlovníka pilovitého, obohateného o *vitamín C, ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu, k správnej funkcii chrupaviek a kostí a prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
 

Obsah zložiek v 1 tablete (1,89 g): Glukozamín sulfát (z kôrovcov) [glukozamínsulfát 2KCl 95%, stabilizátor (polyvinylpyrolidón)] 750 mg, MSM (methylsulfonylmethan) 500 mg, sladidlo (izomalt), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), borákový olej zo semien 40 % [Borák lekársky (Borago officinalis) sušený olej zo semien, modifikovaný škrob] 25 mg, zahusťovadlo (hydroxypropylmetylcelulóza), vitamín C (L-askorban sodný) 20,00 mg (25 % RVH), hydrolyzovaný kurací kolagén II. typu (50%-ný) 20 mg, extrakt z podzemku ďumbiera lekárskeho [(Zingiber officinale), maltodextrín, gingeroly ≥ 5 %)] 15 mg, extrakt z podzemku kurkumy dlhej [(Curcuma longa), kurkumín ≥ 95%] 15 mg, extrakt z kôry (živice) kadidlovníka pilovitého [(Boswellia serrata), boswelové kyseliny ≥ 85%)] 10 mg, protihrudkujúce látky (horečnaté soli mastných kyselín, mastenec), stabilizátor (polydextróza, polyvinylpyrolidón), objemové činidlo (hydrogénuhličitan horečnatý), farbivo (oxidy a hydroxidy železa), triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, protipeniaca látka (polyetylénglykol). RVH – referenčná výživová hodnota.
 

Kostrová a svalová sústava sú navzájom prepojené, nemôžu jedna bez druhej plniť svoju funkciu. Kostrové svaly sa upínajú na kosti šľachami, vedú cez kĺby a tak zabezpečujú pohyb. Kĺb je miestom pohyblivého spojenia niekoľkých kostí, ktoré sa vo vnútri dotýkajú plochami pokrytými chrupavkou. Chrupavka pôsobí ako taký „tlmič“ pohybu.
Chrupavka sa skladá z chondrocytov (vlastných buniek chrupavky), ktoré produkujú tzv. proteoglykány a kolagén. Glukozamín je telu vlastná látka, hlavná molekula, z ktorej si chondrocyty v tele prirodzene tvoria kyselinu hyalurónovú a chondroitín sulfát (tzv. proteoglykán). Proteoglykány sú považované za základný stavebný kameň chrupavky a kolagén za spojivo. Pre správne a normálne fungovanie je dôležité mať funkčné štruktúry, ktoré zaisťujú chrupavke tvar a pevnosť. S pribúdajúcim vekom dochádza v tele k fyziologickému poklesu tvorby vlastného glukozamínu a z tohto dôvodu je vhodné si ho dopĺňať.
Vhodne zvolené a skombinované nutričné látky (glukozamín sulfát, MSM), dostatočné množstvo kolagénových peptidov, rastlinné extrakty a dôležitý *vitamín C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii, chrupaviek a kostí, spolu vytvárajú optimálnu a efektívnu podpornú výživu pre kosti, kĺby a chrupavky, a tým vedú k posilneniu pohybového aparátu.
Pri výrobe sú použité iba tie najkvalitnejšie prírodné suroviny s certifikáciou kvality a pôvodu. Rastlinné extrakty sú starostlivo vyberané, s prihliadnutím nielen na ich historický pôvod použitia, ale aj na výsledky aktuálnych vedeckých výskumov. Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata) prispieva k udržaniu normálneho stavu kĺbov. Kurkuma dlhá (Curcuma longa) obsahuje kurkuminoidy, z ktorých je najznámejší kurkumín a prispieva k normálnemu stavu kĺbov a kostí, tiež je považovaný za antioxidant (EFSA: ID 4012, 4009). Ďumbier lekársky (Zingiber officinale) ) je zdrojom tzv. gingerolov a je považovaný za významný antioxidant (EFSA: ID 4200).
Komplexná kĺbová výživa vo forme tabliet s obsahom vysoko kvalitných a koncentrovaných rastlinných extraktov, glukozamín sulfátu, MSM, hydrolyzovaného kolagénu a vitamínu C, je vhodná pre každého s problémami pohybového aparátu, pre aktívnych športovcov, seniorov, fyzicky ťažko pracujúcich a pre všetkých, ktorým záleží na kvalitnej kĺbovej výžive.
Vitamín C prispieva:
• k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí,
• k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev,
• k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie,
• k správnemu fungovaniu nervového systému,
• k správnemu fungovaniu imunitného systému,
• prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
 

Glukozamín sulfát - telu vlastná látka, hlavná molekula, z ktorej si chondrocyty (bunky chrupavky) v tele prirodzene tvoria kyselinu hyalurónovú a chondroitín sulfát tzv. proteoglykán, ktorý je považovaný za základný stavebný kameň chrupavky.
MSM – organická zlúčenina síry, odporúčaná ako dôležitý nutrient pre kĺby.
Sušený olej zo semien boráka lekárskeho (Borago officinalis) – dôležitý pre svoj obsah kyseliny gama-linolénovej (GLA). GLA je omega-6 mastná kyselina – esenciálna, lebo si ju telo nedokáže vytvoriť samé.
Vitamín C – prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí.
Hydrolyzovaný kurací kolagén – zdroj dôležitých kolagénových peptidov.
Ďumbier lekársky (Zingiber officinale) je zdrojom tzv. gingerolov a je považovaný za významný antioxidant (EFSA: ID 4200).
Kurkuma dlhá (Curcuma longa) obsahuje kurkuminoidy, z ktorých je najznámejší kurkumín a prispieva k normálnemu stavu kĺbov a kostí, tiež je považovaný za antioxidant (EFSA: ID 4012, 4009).
Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata) obsahuje veľmi známe boswelové kyseliny a prispieva k normálnemu stavu kĺbov (EFSA: ID 4000).