Kód produktu : 238420

AKCIA -11%

Barny's INOVO s bylinami MIX8 tbl (Vianočné balenie) 1x120 ks

Výživový doplnok ktorý obsahuje glukozamín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), kolagén II

Momentálne nedostupné

Strážny pes

Popis

Výživový doplnok ktorý obsahuje glukozamín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), kolagén II. typu, štandardizované rastlinné extrakty boráka lekárskeho, ďumbiera lekárskeho, kurkumy dlhej, kadidlovníka pilovitého a s vitamínom C.

  • Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu,
  • vitamín C prispieva k správnej funkcii chrupaviek a kostí,
  • vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Informácia od dodávateľa

Barny's® INOVO™ s bylinami je kombinovaný výživový doplnok, ktorý obsahuje glukozamín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), kolagén II. typu, štandardizované rastlinné extrakty boráka lekárskeho, ďumbiera lekárskeho, kurkumy dlhej, kadidlovníka pilovitého, obohateného o *vitamín C, ktorý prispieva k správnej tvorbe kolagénu, k správnej funkcii chrupaviek a kostí a prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.   

Obsah zložiek v 1 tablete (1,89 g): Glukozamín sulfát (z kôrovcov) [glukozamínsulfát 2KCl 95%, stabilizátor (polyvinylpyrolidón)] 750 mg, MSM (methylsulfonylmethan) 500 mg, sladidlo (izomalt), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), borákový olej zo semien 40 % [Borák lekársky (Borago officinalis) sušený olej zo semien, modifikovaný škrob] 25 mg, zahusťovadlo (hydroxypropylmetylcelulóza), vitamín C (L-askorban sodný) 20,00 mg (25 % RVH), hydrolyzovaný kurací kolagén II. typu (50%-ný) 20 mg, extrakt z podzemku ďumbiera lekárskeho [(Zingiber officinale), maltodextrín, gingeroly ≥ 5 %)] 15 mg, extrakt z podzemku kurkumy dlhej [(Curcuma longa), kurkumín ≥ 95%] 15 mg, extrakt z kôry (živice) kadidlovníka pilovitého [(Boswellia serrata), boswelové kyseliny ≥ 85%)] 10 mg, protihrudkujúce látky (horečnaté soli mastných kyselín, mastenec), stabilizátor (polydextróza, polyvinylpyrolidón), objemové činidlo (hydrogénuhličitan horečnatý), farbivo (oxidy a hydroxidy železa), triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, protipeniaca látka (polyetylénglykol). RVH – referenčná výživová hodnota.
Kostrová a svalová sústava sú navzájom prepojené, nemôžu jedna bez druhej plniť svoju funkciu. Kostrové svaly sa upínajú na kosti šľachami, vedú cez kĺby a tak zabezpečujú pohyb. Kĺb je miestom pohyblivého spojenia niekoľkých kostí, ktoré sa vo vnútri dotýkajú plochami pokrytými chrupavkou. Chrupavka pôsobí ako taký „tlmič“ pohybu.
Chrupavka sa skladá z chondrocytov (vlastných buniek chrupavky), ktoré produkujú tzv. proteoglykány a kolagén. Glukozamín je telu vlastná látka, hlavná molekula, z ktorej si chondrocyty v tele prirodzene tvoria kyselinu hyalurónovú a chondroitín sulfát (tzv. proteoglykán). Proteoglykány sú považované za základný stavebný kameň chrupavky a kolagén za spojivo. Pre správne a normálne fungovanie je dôležité mať funkčné štruktúry, ktoré zaisťujú chrupavke tvar a pevnosť. S pribúdajúcim vekom dochádza v tele k fyziologickému poklesu tvorby vlastného glukozamínu a z tohto dôvodu je vhodné si ho dopĺňať.
Vhodne zvolené a skombinované nutričné látky (glukozamín sulfát, MSM), dostatočné množstvo kolagénových peptidov, rastlinné extrakty a dôležitý *vitamín C, ktorý prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii, chrupaviek a kostí, spolu vytvárajú optimálnu a efektívnu podpornú výživu pre kosti, kĺby a chrupavky, a tým vedú k posilneniu pohybového aparátu.
Pri výrobe sú použité iba tie najkvalitnejšie prírodné suroviny s certifikáciou kvality a pôvodu. Rastlinné extrakty sú starostlivo vyberané, s prihliadnutím nielen na ich historický pôvod použitia, ale aj na výsledky aktuálnych vedeckých výskumov. Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata) prispieva k udržaniu normálneho stavu kĺbov. Kurkuma dlhá (Curcuma longa) obsahuje kurkuminoidy, z ktorých je najznámejší kurkumín a prispieva k normálnemu stavu kĺbov a kostí, tiež je považovaný za antioxidant (EFSA: ID 4012, 4009). Ďumbier lekársky (Zingiber officinale) ) je zdrojom tzv. gingerolov a je považovaný za významný antioxidant (EFSA: ID 4200).
Komplexná kĺbová výživa vo forme tabliet s obsahom vysoko kvalitných a koncentrovaných rastlinných extraktov, glukozamín sulfátu, MSM, hydrolyzovaného kolagénu a vitamínu C, je vhodná pre každého s problémami pohybového aparátu, pre aktívnych športovcov, seniorov, fyzicky ťažko pracujúcich a pre všetkých, ktorým záleží na kvalitnej "kĺbovej" výžive.
Vitamín C prispieva:
• k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí,
• k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev,
• k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie,
• k správnemu fungovaniu nervového systému,
• k správnemu fungovaniu imunitného systému,
• prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
Glukozamín sulfát - telu vlastná látka, hlavná molekula, z ktorej si chondrocyty (bunky chrupavky) v tele prirodzene tvoria kyselinu hyalurónovú a chondroitín sulfát tzv. proteoglykán, ktorý je považovaný za základný stavebný kameň chrupavky.
MSM – organická zlúčenina síry, odporúčaná ako dôležitý nutrient pre kĺby.
Sušený olej zo semien boráka lekárskeho (Borago officinalis) – dôležitý pre svoj obsah kyseliny gama-linolénovej (GLA). GLA je omega-6 mastná kyselina – esenciálna, lebo si ju telo nedokáže vytvoriť samé.
Vitamín C – prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii chrupaviek a kostí.
Hydrolyzovaný kurací kolagén – zdroj dôležitých kolagénových peptidov.
Ďumbier lekársky (Zingiber officinale) je zdrojom tzv. gingerolov a je považovaný za významný antioxidant (EFSA: ID 4200).
Kurkuma dlhá (Curcuma longa) obsahuje kurkuminoidy, z ktorých je najznámejší kurkumín a prispieva k normálnemu stavu kĺbov a kostí, tiež je považovaný za antioxidant (EFSA: ID 4012, 4009).
Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata) obsahuje veľmi známe boswelové kyseliny a prispieva k normálnemu stavu kĺbov (EFSA: ID 4000).

ODPORÚČAME

Imunoglukan P4H 1x250 ml

Výživový doplnok pre dlhodobé užívanie - obsahuje...
12.39 € 16.69 €

PROFIZYM PLUS CPS 180

Výživový doplnok obsahujúci vyvážený komplex synergicky pôsobiacich...
68.89 € 101.37 €

INDOL3C Partnerské Balenie 240cps

INDOL3C je výživový doplnok, ktorý obsahuje účinnú...
49.99 € 74.26 €

Lipoxal UltraFit tbl 1x180 ks

Výživový doplnok s obsahom zeleného čaju, teínu,...
35.99 € 53.12 €

Barny's ACTIValoe FORTE trojbalenie (Vianočné) 3x500 ml, 1x1 set

Výživový doplnok rastlinný Barny´s ACTIValoe® Forte obsahuje...
24.99 € 27.68 €

BEBA COMFORT 2 HMO 800G 6ks

Nestlé BEBA COMFORT 2 HM-O, je instantná mliečna...
99.99 € 125.40 €

HiPP 2 BIO Combiotik 700g 6ks

Následná mliečna dojčenská výživa HiPP 2 BIO Combiotik,...
97.99 € 118.80 €

ENZYCOL DNA* cps 100+40 zadarmo (140 ks)

Výživový doplnok, prípravok s patentovaným komplexom CleanUP...
20.99 € 27.82 €

WALMARK Sinulan forte Aroma Patch junior náplasť 1x5 ks

Náplasť uvoľňuje prírodné arómy esenciálnych olejov
6.39 € 7.16 €

DAOSiN tbl 1x60 ks

Výživový doplnok obsahuje proteínový extrakt z bravčových...
35.90 € 57.29 €

INOFOLIC Combi 60cps EXP 31.3.2024

INOFOLIC® Combi je vhodný v prípade zvýšenej...
19.99 € 47.81 €