Kód produktu : 238410

Barny's PROBIOurin AKUT cps 1x20 ks

Výživový doplnok,kombinovaný rastlinný a vitamínový produkt

Skladom - dodávame do 48 hodín

15.00 €
Odporúčaná cena: 16.50 €
Strážny pes

Popis

Výživový doplnok, kombinovaný rastlinný a vitamínový produkt.
Obsahuje rastlinné extrakty z plodov kľukvy/brusnice veľkoplodej [Vaccinium macrocarpon, štandardizovaný na 36 % proantokyanidínov (PAC)], z vňate zlatobyle obyčajnej (Solidago virgaurea, štandardizovaný na 5 % flavonoidov) a extrakt z plodov ruže šípovej (Rosa canina). Ďalej obsahuje D-manózu, komplex tyndalizovaných baktérií (obohatený o frukto-oligosacharidy - FOS), kyselinu hyalurónovú, riboflavín (vitamín B2), niacín (vitamín B3), biotín (vitamín H) a vitamín C.

  • Vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
  • Riboflavín a biotín prispievajú k zachovaniu zdravých slizníc.

Informácia od dodávateľa

Barny's® PROBIOurin AKUT je kombinovaný rastlinný a vitamínový výživový doplnok. Obsahuje vysokokvalitné rastlinné extrakty z plodov kľukvy/brusnice veľkoplodej [Vaccinium macrocarpon, štandardizovaný na 36 % proantokyanidínov (PAC)], z vňate zlatobyle obyčajnej (Solidago virgaurea, štandardizovaný na 5 % flavonoidov) a extrakt z plodov *ruže šípovej (Rosa canina), ktorý prispieva k normálnej činnosti močového mechúra a obličiek. Ďalej obsahuje D-manózu, komplex tyndalizovaných baktérií (obohatený o frukto-oligosacharidy - FOS), kyselinu hyalurónovú, riboflavín (vitamín B2), niacín (vitamín B3), biotín (vitamín H) a vitamín C.
*Vitamín C, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
*Riboflavín a *biotín prispievajú k zachovaniu zdravých slizníc.
*Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea) prispieva ku zdraviu močového mechúra a dolných močových ciest. Spolu s *ružou šípovou (Rosa canina) sa považujú za antioxidant.
*Ruža šípová prispieva k prirodzenej obranyschopnosti.  

Obsah zložiek v 1 kapsule (0,829 g): extrakt z plodov kľukvy/brusnice veľkoplodej [(Vaccinium macrocarpon), štandardizovaný na 36 % proantokyanidínov (PAC) 126 mg] 350 mg, extrakt z vňate zlatobyle obyčajnej [(Solidago virgaurea), štandardizovaný na 5 % flavonoidov, maltodextrín] 100 mg, D-manóza 100 mg, vitamín C (kyselina L-askorbová) 40 mg (50 % *RVH), extrakt z plodov ruže šípovej (Rosa canina) 30 mg, zmes tyndalizovaných bakteriálnych kultúr [Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Streptococcus thermophilus, frukto-oligosacharidy (FOS) ] 30 mg (3x109 CFU), protihrudkujúca látka (oxid kremičitý), vitamín B3 – niacín (nikotinamid) 16 mg (100 % *RVH), kyselina hyalurónová (95%) 10 mg, protihrudkujúca látka (stearan horečnatý), vitamín B2 (riboflavín) 1,4 mg (100 % *RVH), biotín (vitamín H, D-biotín, maltodextrín) 50 µg (100 % *RVH). Kapsula je zložená z hydroxypropylmetylcelulózy.(*RVH – referenčná výživová hodnota.) 

Ruža šípová (Rosa canina) pri výskume vlastností ruže šípovej vedci zistili, že jej plody – šípky sú cenným zdrojom polyfenolov a vitamínu C a z tohto dôvodu vykazujú antioxidačné účinky. Mnohé štúdie potvrdili aj jej pozitívny vplyv na močové ústrojenstvo a obličky. Okrem týchto látok šípky obsahujú aj ďalšie vitamíny, minerálne látky, mastné kyseliny, flavonoidy, pektín, sacharidy, bielkoviny, vlákninu, triesloviny, proantokyanidíny a karotenoidy (najmä lykopén a ß-karotén).
Brusnica/kľukva veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon) – obsahuje veľké množstvo rôznych aktívnych látok (vitamíny, minerálne látky, flavonoidy, organické kyseliny, karotenoidy, triesloviny a i.), medzi ktorými sa vynímajú práve proantokyanidíny (PAC). Ide o dôležitý merateľný parameter, ktorým sa určuje kvalita brusníc, preto prémiové značky hrdo deklarujú uvedené množstvo PAC, ktoré vypovedajú o kvalite použitého extraktu. Viaceré vedecké štúdie zamerané na pôsobenie PAC v organizme potvrdili, že dôležité nie je množstvo brusníc obsiahnutých v extrakte, ale práve množstvo prítomných proantokyanidínov (PAC). Tejto bio-aktívnej látke sa pripisujú terapeutické benefity. My v Barny’s® si zakladáme na vysokej kvalite vstupných surovín, preto máme štandardizovaný obsah PAC až na 378 mg v dennej dávke.
Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea) – je historicky aj modernou vedou uznávaná rastlina v kategórii urologických bylín. Vedeckými výskumami sa zistilo, že obsahuje celé spektrum aktívnych rastlinných metabolitov, spomedzi ktorých sú najvýznamnejšie flavonoidy (označované aj ako bioflavonoidy pre svoj biologický pôvod). Ide o prírodné látky, ktoré patria do skupiny tzv. druhotných rastlinných metabolitov. Majú obrovský potenciál vďaka svojim chemickým vlastnostiam a vykazujú pozitívne prínosy pre ľudský organizmus. Sú známe najmä vďaka svojim antioxidačným účinkom a inhibičnou aktivitou na určité enzýmy. V prémiovom PROBIOurin AKUT sú flavonoidy obsiahnuté v extrakte zo zlatobyle obyčajnej štandardizované na 5 %.
Vyvážená zmes tyndalizovaných bakteriálnych kultúr obohatená o frukto-oligosacharidy (FOS) – pre podporu prospešných baktérií v črevnej mikroflóre. Tyndalizácia je špeciálna technológia výroby, pri ktorej nedochádza k narušeniu účinku aktívnej zložky. Bakteriálne kmene mliečneho kvasenia sú tak teplotne stabilné a nie je potrebné ich uchovávať v chladničke, neovplyvňujú ich tráviace šťavy, ani antibiotiká. Tyndalizované bakteriálne kultúry sú inaktivované teplom, ale majú zachovaný priaznivý efekt bežných bakteriálnych kultúr.
Frukto-oligosacharidy (FOS) môžeme charakterizovať ako „potravu“ pre celý rad mikroorganizmov. Vytvárajú ideálne životné podmienky pre mnoho priateľských baktérií, podporujú ich rast a delenie a nepriamo tak zabraňujú premnoženiu ostatných nepriateľských baktérií.
D-manóza – je druh cukru (monosacharid), ktorý zohráva dôležitú úlohu najmä v metabolizme niektorých bielkovín. Je skúmaná vedeckými a klinickými štúdiami ako potenciálna bio-aktívna látka s možnosťou preventívneho pôsobenia pred opakovanými infekciami v močových cestách.
Kyselina hyalurónová (HA) – je telu vlastný polysacharid. Ľudské telo jej obsahuje okolo 15 gramov a nachádza sa takmer v každej tekutine a tkanive. Vedecké štúdie ju identifikovali ako jednu zo základných zložiek tzv. glykozaminoglykánovej (GAG) vrstvy urotelu (sliznica vystielajúca vnútro močového mechúra).
Riboflavín (vitamín B2) prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a spolu s niacínom (vitamínom B3) prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému, k zachovaniu zdravých slizníc a k zníženiu vyčerpania a únavy.
Biotín (vitamín H) prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k zachovaniu zdravých slizníc a k správnemu fungovaniu nervového systému.
Vitamín C prispieva k správnej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnemu fungovaniu imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
Benefity revolučného Barny‘s® PROBIOurin AKUT:
• v dennej dávke až 1 050 mg brusnicového extraktu a 378 mg PAC,
• vyvážený komplex až 9 tyndalizovaných bakteriálnych kmeňov (teplotne stabilných) doplnený o FOS,
• štandardizovaný obsah proantokyanidínov na 36 %,
• štandardizovaný obsah flavonoidov na 5 %,
• vhodné užívať v kombinácii s antibiotickou terapiou,
• bez lepku, sladidiel, farbív a GMO,
• vhodné pre ženy aj mužov od 15 rokov,
• praktické balenie pre akútnu starostlivosť,
• vegetariánsky produkt.