Kód produktu : 238436

Dr Konrad Dekeral masť 1x50 ml

Kozmetický výrobok

Skladom - dodávame do 48 hodín

9.03 €
Odporúčaná cena: 9.93 €
Strážny pes

Popis

Kozmetický výrobok. Masť obsahuje kombináciu dvoch účinných látok, močoviny (20%) a kyseliny salicylovej v ambifilnom, vodou umývateľnom masťovom základe.
Vhodná na ošetrenie nadmerne stvrdnutej kože. Zjemňuje zhrubnutú pokožku a pomáha odstraňovať hyperkeratotické usadeniny.
Je balená v 50 ml tube. 

Informácia od dodávateľa

Dekeral® masť obsahuje kombináciu dvoch účinných látok, močoviny (20%) a kyseliny salicylovej v ambifilnom, vodou umývateľnom masťovom základe.
Vhodná na ošetrenie nadmerne stvrdnutej kože. Zjemňuje zhrubnutú pokožku a pomáha odstraňovať hyperkeratotické usadeniny.
Je balená v 50 ml tube.
Ako pôsobí Dekeral® masť: Dekeral® masť obsahuje močovinu (ureu), ktorá má keratolytický (zmäkčujúci) a antipruritický účinok. Druhou účinnou látkou je kyselina salicylová, ktorá zvyšuje penetráciu iných látok, a tým zvyšuje účinnosť močoviny. Má tiež keratoplastický (podporuje rast epitelu kože) a mierny antimikrobiálny účinok. Masť je určená na zmäkčenie a odstránenie šupinatej, zhrubnutej rohovej vrstvy kože rúk a nôh. Je vhodná aj na pokožku so sklonom k psoriáze, tinea hyperkeratoticum pedum (plesne nôh s prasklinami na pätách), ichtyóze (kožné ochorenie s poruchou rohovatenia, pri ktorom pokožka pripomína rybie šupiny) a seboroickému ekzému (kožné ochorenie spojené s tvorbou žltkastých mastných šupín, najčastejšie na tvári a vo vlasoch). Je umývateľná vodou.
Ako pôsobí kyselina salicylová ?
Pôsobí protizápalovo, antipruriticky, antihydroticky a antiseboricky. Má tiež dezinfekčný účinok, ktorý sa pripisuje kompetitívnemu oslabeniu kyseliny pantoténovej potrebnej pre rast a množenie mikróbov. Je keratoplastická do koncentrácie 2% a keratolytická vo vyšších koncentráciách. Kyselina salicylová zvyšuje penetráciu a účinnosť iných lokálnych látok, najmä ak sú nerozpustné vo vode. (Zdroj: Fadrhoncová A., Farmakoterapia kožných ochorení, s. 117, Grada, 1999)
Ako pôsobí Urea?
Urea syn. močovina je fyziologická zložka kože a potu. Obsah močoviny v koži (norma 1,0 - 1,4 g/100 g sušiny) je výrazne znížený pri atopickom ekzéme, psoriáze a v starobe. Dôsledkom je znížená schopnosť rohovej vrstvy viazať vodu. Močovina je prirodzený hydratačný faktor rohovej vrstvy epidermy. Má hygroskopický (vodu viažuci) účinok a ovplyvňuje väzbu vody na intracelulárne proteíny. Podporuje deskvamáciu. Jej účinok sa prejavuje zjemnením reliéfu pokožky a ochladením jej povrchu. V koncentráciách nad 10 % je močovina baktericídna. Ako fyziologická látka nemá takmer žiadne vedľajšie účinky a môže sa bezpečne aplikovať aj najmenším deťom. (Zdroj: Fadrhoncová A., Farmakoterapia kožných chorôb, s. 288, Grada, 1999)
Na návrh dermatológov bola vytvorená Dekeral® masť, ktorá je voľne dostupná v lekárňach a obsahuje uvedené látky ako základné zložky.

Výrobca