Kód produktu : 238435

Dr Konrad Ichtopic krémpasta 1x30 ml

Krémpasta s obsahom ichtamolu (2%), oleum Jecoris aselli - rybieho oleja (15%), guaiazulenu (0,1%) a oxidu zinočnatého (20%)

Skladom - dodávame do 48 hodín

8.31 €
Odporúčaná cena: 9.14 €
Strážny pes

Popis

Krémpasta s obsahom ichtamolu (2%), oleum Jecoris aselli - rybieho oleja (15%), guaiazulenu (0,1%) a oxidu zinočnatého (20%).

 Je určená na starostlivosť o kožu so sklonom k ekzémom. Upokojuje zaparenú a podráždenú pokožku. Možno ju použiť už od novorodeneckého veku. Prípravok má charakteristickú farbu a vôňu, ktoré nie sú na závadu. Je balená v plastovej tube s objemom 30 ml. Je určená na starostlivosť o kožu detí a dospelých. Možno ju použiť už od novorodeneckého veku.

Informácia od dodávateľa

Ichtopic® krémpasta s obsahom ichtamolu (2%), oleum Jecoris aselli - rybieho oleja (15%), guaiazulenu (0,1%) a oxidu zinočnatého (20%), je určená na starostlivosť o kožu so sklonom k ekzémom. Upokojuje zaparenú a podráždenú pokožku. Možno ju použiť už od novorodeneckého veku. Prípravok má charakteristickú farbu a vôňu, ktoré nie sú na závadu. Je balená v plastovej tube s objemom 30 ml.
Ako pôsobí Ichtopic® krémpasta: Ichtopic® krémpasta je určená na pokožku so sklonom k ekzémom. Je možné ju aplikovať aj na začervenanú pokožku, ktorú upokojuje. Je určená na starostlivosť o kožu detí a dospelých. Možno ju použiť už od novorodeneckého veku.
Ako pôsobí Ichtamol?
Medzi často používané miestne dermatologické lieky u detí (vzhľadom k ich bezpečnosti i pri dlhodobej aplikácii) patrí ichtamol a oxid zinočnatý. Ichtamolum (ichtamol) je zmes látok získaná sulfonaciou bituminóznych olejov, tradične sa získával destiláciou fosilních bridlíc. Účinkuje protisvrbivo, protizápalovo, keratoplasticky, antiseboroicky a slabo antisepticky. Je málo dráždivý, má nízky senzibilizačný potenciál, nezcitlivuje kožu na svetlo, ale má nepríjemný charakteristický zápach a hnedočervenú farbu. Ichtamol sa používa na liečbu subakútnych foriem ekzému (predovšetkým atopického),
seboroické a periorálne dermatitídy, u akútnych výsevov psoriázy, lichen ruber planus, pityriasis rosea a u acne vulgaris. Ichtamol má podobný priaznivý liečebný efekt jako pix lithantracis (kamenouhelný dehet), ale nemá jeho nežiadúce účinky (toxický vplyv na pečeň a obličky, lokálna kancerogenita pri dlhodobom použití vyšších koncentrácií. (Zdroj: Fadrhoncová A., Farmakoterapie kožních nemocí, str. 211, Grada, 1999)
Ako pôsobí Oleum Jecoris aselli?
Rybí olej obsahujúci predovšetkým glyceridy nenasýtených mastných kyselín a vitamíny A a D. Indikáciou sú zapareniny, odreniny, plienková dermatitída, ľahké popáleniny, radiodermatitidy, fisúry, vred predkolenia a dekubity. (Zdroj: Suchopár J., Remedia kompendium, str. 613, Panax, 1999)
Ako pôsobí Guaiazulen?
Guaiazulenum (guajazulen) je zmes alkylovaných azulénov. Sú to hlavné účinné látky v kvetoch rumančeka. Guaiazulen pôsobí slabo protisvrbivo, adstringentne, protizápalovo a bakteriostaticky. Podporuje granuláciu a epitelizáciu. (Zdroj: Fadrhoncová A., Farmakoterapia kožných chorôb, str. 199, Grada, 1999)
Ako pôsobí Zincum oxydatum?
Zincum oxydatum (Zinkoxid, oxid zinočnatý, zinkový kvet) je amorfný, jemný, biely prášok bez zápachu. Získava sa z prírodného materiálu zincit. Pôsobí chladivo, slabo adstringentne a mierne antisepticky. Zinkoxid je súčasťou zásypov, suspenzií, tekutých púdrov a mäkkých pást, ktoré sú v detskej dermatológii často používáné. Oxid zinočnatý má upokojujúce účinky a výrazne podporuje regeneráciu kože. Zinkové prípravky majú priaznivý vplyv taktiež na proces hojenia. (Zdroj: Fadrhoncová A., Farmakoterapia kožných chorôb, str. 294, Grada, 1999)

Výrobca