Kód produktu : 235125

AKCIA -38%

DAOSiN tbl 1x60 ks

Výživový doplnok obsahuje proteínový extrakt z bravčových obličiek bez obsahu histamínu (bohatý na prírodnú diaminooxidázu (DAO))

Skladom - dodávame do 48 hodín

35.90 € 57.29 €
Strážny pes

Popis

Výživový doplnok obsahuje proteínový extrakt z bravčových obličiek bez obsahu histamínu (bohatý na prírodnú diaminooxidázu (DAO)).

Daosin® je potravina na osobitné výživové účely s patentovaným biogénnym enzýmom DAO (DiAminoOxidáza). Poskytuje telu prírodný enzým potrebný na spracovanie prebytočného histamínu pri liečbe neznášanlivosti potravín vyvolanej histamínovou intoleranciou.

Čo je to histamín?

Histamín je signálna látka, ktorá patrí medzi tzv. biogénne amíny, prirodzene sa nachádza v mnohých potravinách a pomáha imunitnému systému bojovať proti nežiaducim vplyvom.  Požívanie potravín s obsahom histamínu bežne nemá nijaké následky, keďže telu vlastný enzým diaminooxidáza (DAO) histamín rýchlo odbúrava. U niektorých ľudí však dochádza k nerovnomernému pomeru histamínu a enzýmu (diaminooxidáza-DAO), ktorý ho má odbúrať. Ak ho nie je v organizme dosť, histamín sa hromadí a dochádza k histamínovej intolerancii.

Bežné prejavy neznášanlivosti po požití stravy s vyšším obsahom histamínu sú napr.: 

  • bolesti hlavy až po záchvaty migrény a pocit točenia hlavy 
  • podráždenie kože, začervenanie tváre, kožné vyrážky, svrbenie, pupenec 
  • žalúdočno-črevné poruchy ako je hnačka, bolesti brucha, kŕče, nafukovanie, nevoľnosť s nutkaním na vracanie 
  • zhoršenie príznakov astmy, dýchacie ťažkosti 
  • búšenie srdca 
  • upchatý nos alebo výtok z nosa 
  • chronický únavový syndróm 


Prejavy histamínovej intolerancie sa objavujú vtedy, keď je v tele prítomné zvýšené množstvo histamínu. Po požití jedla s vyšším obsahom histamínu sa histamín zvyčajne rozkladá už v čreve, no pri nedostatku DAO môže prebytočný histamín vyvolávať reakcie v celom tele.

Čo je to histamínová intolerancia? 

O histamínovej intolerancii alebo o neznášanlivosti histamínu hovoríme v prípade nedostatku aktivity enzýmu diaminooxidáza (DAO), ktorý odbúrava histamín, resp. v prípade nedostatočného pomeru medzi množstvom histamínu, ktorí sme požili v strave a schopnosťou DAO premeniť ho v čreve. V takomto prípade sa histamín dlhšie odbúrava, hromadí sa v organizme, čo sa prejavuje reakciami podobnými alergii. Dôležité je však vedieť, že v tomto prípade nejde o alergiu, ale o neznášanlivosť (intoleranciu).

Ako pôsobí DAOSIN® ? 

Požitím kapsuly DAOSiN® bez obsahu histamínu pred jedlom sa zvýši množstvo DAO v tenkom čreve, čím sa v tráviacom trakte prirodzeným spôsobom urýchli premena dráždivého histamínu z potravín.

Odporúčaná dávka: 1 tableta sa zapije vodou 15 minút pred požitím jedla s obsahom histamínu. Maximálna denná dávka sú 3 tablety (zodpovedá 3 jedlám s obsahom histamínu denne).

Upozornenie: Alkohol a niektoré lieky môžu podstatne spomaľovať účinnosť enzýmu DAO. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Stabilita blistra je 3 mesiace po otvorení vrecka.

BALENIE: 1x60tbl

Informácia od dodávateľa

Diamínoxidáza (DAO) odbúrava v čreve histamín získaný zo stravy.

ODPORÚČAME

Imunoglukan P4H 1x250 ml

Výživový doplnok pre dlhodobé užívanie - obsahuje...
12.39 € 16.69 €

PROFIZYM PLUS CPS 180

Výživový doplnok obsahujúci vyvážený komplex synergicky pôsobiacich...
69.99 € 101.37 €

Lipoxal UltraFit tbl 1x180 ks

Výživový doplnok s obsahom zeleného čaju, teínu,...
35.99 € 53.12 €

BEBA COMFORT 2 HMO 800G 6ks

Nestlé BEBA COMFORT 2 HM-O, je instantná mliečna...
99.99 € 125.40 €

HiPP 2 BIO Combiotik 700g 6ks

Následná mliečna dojčenská výživa HiPP 2 BIO Combiotik,...
97.99 € 118.80 €

ENZYCOL DNA* cps 100+40 zadarmo (140 ks)

Výživový doplnok, prípravok s patentovaným komplexom CleanUP...
19.30 € 27.82 €

DAOSiN tbl 1x60 ks

Výživový doplnok obsahuje proteínový extrakt z bravčových...
35.90 € 57.29 €