Zerex Melatonín 1 mg cps 1x60 ks | Vitalmix.sk

Kód produktu : 233643

Zerex Melatonín 1 mg cps 1x60 ks

Výživový doplnok

Skladom - dodávame do 48 hodín

7,05 €
Odporúčaná cena: 7,76 €

Popis

Výživový doplnok. Obsahuje melatonín, ktorý

  • prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie (Priaznivý účinok sa dosiahne príjmom 1 mg tesne pred spaním.) a
  • zmierňuje subjektívne pocity únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet lag). (Priaznivý účinok sa dosiahne príjmom minimálne 0,5 mg tesne pred spaním v 1. deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po prílete na miesto určenia.) 

Informácia od dodávateľa

Zerex Melatonín

Efektívny uspávač pre všetky generácie. Melatonín, inak nazývaný aj hormón spánku, prispieva k rýchlemu zaspávaniu a kvalitnému spánku. Zároveň podporuje reguláciu cirkadiánneho rytmu, biorytmu bdenia a spánku, čím zmierňuje prejavy jet lag.

Efektívny uspávač pre všetky generácie
Problémy pri zaspávaní či nekonzistentný spánok trápi v súčasnosti čoraz viac ľudí. Prečo je to tak?

Melatonín je hormón, ktorý sa v tele prirodzene uvoľňuje pri postupnom úbytku svetla. Oči vyšlú mozgu signál, ktorý na to reaguje uvoľnením melatonínu. To v preklade znamená, že západ slnka v našom tele vyvolal reakciu “je čas na oddych!”. Následne východ slnka, presnejšie jeho svetlo, zamedzilo produkcii tohto hormónu, a my sme sa prebudili - svieži a pripravení na nový deň. Prečo hovoríme v minulom čase?

Tento prirodzený cyklus bol výrazne narušený s príchodom žiarovky - neskôr aj obrazoviek s modrým svetlom (smartfónov, tabletov, počítačov, TV). Pôsobenie tohto modrého žiarenia počas nočných hodín je jedným z najčastejších príčin nespavosti a zníženej kvality spánku.

Doplnením melatonínu teda podporíte rýchlejšie zaspávanie, celkovú kvalitu spánku a navrátite telu jeho normálny cirkadiánny rytmus.

Výrobca