Kód produktu : 236649

ADVANCE Cholesten cps (inov.2022) 1x60 ks

Výživový doplnok

Skladom - dodávame do 48 hodín

17.85 €
Odporúčaná cena: 19.64 €
Strážny pes

Popis

Výživový doplnok. Hlavnou účinnou zložkou je monakolin K*. Kombináciu prírodných látok ďalej dopĺňajú rastlinné steroly, extrakt z čierneho cesnaku a extrakt z reishi. 
Aktívne látky v 1 kapsule:

  • Červená fermentovaná ryža (Monascus purpureus) 72 mg
    (obsah monakolinov 4%)
  • Rybí olej MEG-3TM 200 mg
  • Rastlinné steroly (fytosteroly) 50 mg
  • Extrakt z čierneho cesnaku 30 mg
  • Extrakt z reishi 30 mg

* Po zmene a doplnení prílohy III k nariadeniu (ES) 1925/2006 je zakázané používanie monakolínov z červenej fermentovanej ryže na úrovni 3 mg a viac na porciu produktu odporúčanú na dennú spotrebu. Denná dávka výrobku preto musí obsahovať menej ako 3 mg monakolínov z červenej fermentovanej ryže. Tvrdenie, že Monakolín K z červenej fermentovanej ryže prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, ktoré bolo schválené pre dennú dávku 10 mg monakolínu K, sa od 1.6.2022 nesmie používať. Toto tvrdenie bude odstránené zo zoznamu schválených zdravotných tvrdení v EÚ registri.

Informácia od dodávateľa

Anotácia:
Cholesten je unikátny výživový doplnok. Obsahuje prírodné látky prispievajúce k udržaniu zdravej hladiny cholesterolu v krvi.

Účinky:
Zdravá hladina cholesterolu
Základom je extrakt z červenej fermentovanej ryže, ktorý vďaka pôsobeniu kvasinky Monascus purpureus obsahuje vysoké množstvo látok zvané monakoliny. Hlavnou účinnou zložkou je monakolin K.
Unikátnu kombináciu prírodných látok ďalej dopĺňajú rastlinné steroly, extrakt z čierneho cesnaku a extrakt z reishi, ktoré podporujú udržanie zdravej hladiny cholesterolu.

OMEGA 3
Ďalej je obsiahnutý vysoko kvalitný rybí olej MEG-3TM s obsahom OMEGA 3 nenasýtených mastných kyselín DHA (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaénová). Dostatočný príjem DHA a EPA (250 mg denne) prispieva k normálnej činnosti srdca.

Rastlinné steroly (fytosteroly)
Dostatočný príjem rastlinných sterolov v strave (0,8 g denne) prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Čierny fermentovaný cesnak
Cesnak podporuje udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi a podporuje zdravie srdca.

Reishi
Reishi podporuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi a normálnu funkciu obehovej sústavy.

Balenie: 60 kapsúl

Aktívne látky:                                             v 1 kapsule
Červená fermentovaná ryža (Monascus purpureus) 72 mg
(obsah monakolinov 4%)
Rybí olej MEG-3TM 200 mg
Rastlinné steroly (fytosteroly) 50 mg
Extrakt z čierneho cesnaku 30 mg
Extrakt z reishi 30 mg


Zloženie:
rybí olej MEG-3 (omega-3 DHA a EPA min. 15%), želatína, červená fermentovaná ryža extrakt (monakoliny 4%), extrakt zo sóje (fytosteroly 90%), extrakt z fermentovaného cesnaku siateho, reishi extrakt (betaglukány 70 %), inulín, stearan horečnatý (protispekavá látka). Neobsahuje lepok, laktózu ani mliečnu bielkovinu.

Výrobca