Kód produktu : 234106

Barny's HypnoX MELATONÍN cps (Vianoce) 2x30 (60 ks)

Výživový doplnok, kombinácia rastlinných extraktov a vitamínov

Strážny pes
Produkt je nedostupný. Nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.
Podobné produkty

Popis

Výživový doplnok, kombinácia rastlinných extraktov a vitamínov. S obsahom melatonínu, medovky lekárskej, valeriány lekárskej, chmeľu obyčajného, mučenky opletavej, levandule úzkolistej, L-teanínu (extrakt z listov zeleného čaju), tiamínu, riboflavínu, niacínu a vitamínov B6, B12.

  • Riboflavín, niacín a vitamíny B6, a B12 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy.
  • Tiamín, niacín a vitamíny B6 a B12 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky.
  • Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie a k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet lag).
  • Priaznivý účinok na zaspávanie sa dosiahne pri konzumácii 1 mg melatonínu tesne pred spaním. Priaznivý účinok pri časovom posune sa dosiahne pri príjme minimálne 0,5 mg melatonínu tesne pred časom spania prvý deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po príchode na miesto určenia.

Informácia od dodávateľa

Barny's® HypnoX® MELATONÍN je prémiový produkt určený ku skvalitneniu spánkového komfortu. Spánok patrí ešte stále k najväčším záhadám ľudstva, hoci v ňom trávime tretinu života. Hodnotu spánku oceňujeme až vtedy, keď ho nemáme. Čím dlhšie nespíme alebo síce spíme dosť dlho, ale nie dosť hlboko a kvalitne, je nám spánok vzácnejší a cítime, že nášmu telu chýba. Dobrý spánok je totiž pre nás životne dôležitý a je jedným zo základných pilierov zdravia a to v každom veku.

Melatonín je hormón prirodzene produkovaný v epifýze nášho mozgu. Jeho úlohou je signalizovať, že nastupuje nočná (kľudová) fáza dňa v celom organizme. Tento hormón sa tvorí v tme a zabezpečuje načasovanie spánku, je považovaný za hormón noci. Jeho podanie zlepšuje podmienky priebehu spánku bez narušenia jeho štruktúry, čím sa zachováva príslušná kvalita.

Kedy sa odporúča užívanie:
1. pri syndróme „jet lag“,
2. pri zmennej pracovnej činnosti,
3. vo vyššom veku,
4. pri ťažkostiach so zaspávaním.

Mechanizmus účinku výživového doplnku spočíva v extra silnej zmesi, ktorá kombinuje v sebe látky zo starostlivo vyberaných bylín medovky lekárskej, valeriány lekárskej, chmeľu obyčajného, mučenky opletavej, levandule úzkolistej, ďalej obsahuje L-teanín (extrakt z listov zeleného čaju), melatonín, tiamín, riboflavín, niacín a vitamíny B6, B12.
Už od dávnych čias sa tieto byliny používali ako tradičné prostriedky pri stavoch podráždenosti a pre lepší komfort pri zaspávaní. Medzi najtradičnejšie byliny patrí valeriána lekárska (Valeriana officinalis), ktorá pomáha prirodzenou cestou zlepšiť kvalitu spánku aj ľahšie zaspať. Ďalšou známou bylinou s rovnakým efektom je medovka lekárska (Melissa officinalis), ktorú do Španielska importovali Mauri už v 7 storočí. U nás sa pestuje od stredoveku a jej pozitívne účinky preslávili karmelitáni - v podobe tzv.: „karmelitánskeho liehu“. Výborným pozitívnym pôsobením sa môže pochváliť aj chmeľ obyčajný (Humulus lupulus), ktorý sa na území dnešného Slovenska pestoval už od 16 storočia a vo svete bol známy už tri tisícročia pred Kristom. Veľmi zaujímavou rastlinou v tejto oblasti je mučenka pleťová (Passiflora incarnata) pochádzajúca z Južnej Ameriky. Odborný názov vznikol z latinského Passio – umučenie a flora – starotalianska bohyňa jari a kvetov, významovo možno preložiť ako kvet umučenia. Medzi najobľúbenejšie rastliny patrí levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia), ktorá obsahuje veľa cenných esenciálnych olejov, z ktorých niektoré môžu vplývať aj na kvalitu spánku a celkovú duševnú relaxáciu. Táto rastlina bola využívaná už v starom Egypte, Grécku aj v Antickom Ríme. Rastlina s názvom čajovník čínsky (Camellia sinensis) je známejšia pod názvom „zelený čaj“ Zelený čaj si za posledné roky získal veľa pozitívnych ohlasov, najmä pre svoj obsah L-teanínu. L-teanín je aminokyselina, ktorú môžeme nájsť v zelenom čaji a takmer nikde inde v prírode. Tiamín, niacín a vitamíny B6, B12 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky. Riboflavín, niacín a vitamíny B6, a B12 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy.

ODPORÚČAME

Imunoglukan P4H 1x250 ml

Výživový doplnok pre dlhodobé užívanie - obsahuje...
12.39 € 16.69 €

PROFIZYM PLUS CPS 180

Výživový doplnok obsahujúci vyvážený komplex synergicky pôsobiacich...
64.00 € 101.37 €

INDOL3C Partnerské Balenie 240cps

INDOL3C je výživový doplnok, ktorý obsahuje účinnú...
49.99 € 74.26 €

Lipoxal UltraFit tbl 1x180 ks

Výživový doplnok s obsahom zeleného čaju, teínu,...
35.99 € 53.12 €

Barny's ACTIValoe FORTE trojbalenie (Vianočné) 3x500 ml, 1x1 set

Výživový doplnok rastlinný Barny´s ACTIValoe® Forte obsahuje...
24.99 € 27.68 €

BEBA COMFORT 2 HMO 800G 6ks

Nestlé BEBA COMFORT 2 HM-O, je instantná mliečna...
99.99 € 125.40 €

HiPP 2 BIO Combiotik 700g 6ks

Následná mliečna dojčenská výživa HiPP 2 BIO Combiotik,...
97.99 € 118.80 €

ENZYCOL DNA* cps 100+40 zadarmo (140 ks)

Výživový doplnok, prípravok s patentovaným komplexom CleanUP...
19.30 € 27.82 €

DAOSiN tbl 1x60 ks

Výživový doplnok obsahuje proteínový extrakt z bravčových...
35.90 € 57.29 €

INOFOLIC Combi 60cps EXP 31.3.2024

INOFOLIC® Combi je vhodný v prípade zvýšenej...
19.99 € 47.81 €