Nutrilon 1 ProFutura Nová počiatočná dojčenská mliečna výživa v prášku (0-6 mesiacov) (inov.2019) 1x800 g | Vitalmix.sk

Kód produktu : 208495

Nutrilon 1 ProFutura Nová počiatočná dojčenská mliečna výživa v prášku (0-6 mesiacov) (inov.2019) 1x800 g

Počiatočná mliečna dojčenská výživa v prášku, od narodenia, v praktickom, inovatívnombalení

Skladom - dodávame do 48 hodín

21,65 €
Odporúčaná cena: 23,82 €

Popis

Nutrilon 1 ProFutura Počiatočná dojčenská mliečna výživa v prášku 800g

Jedinečné dojčenské mlieka Nutrilon 1 Profutura kombinujú unikátne patentované zloženie a inovatívny proces výroby počiatočných dojčenských mliek.

Prečo si vybrať Nutrilon 1 Profutura?

40 rokov výskumu

Mlieko Nutrilon je vyvinuté na základe 40 rokov výskumu výživy detí.

Petr L.

Úplná spokojnosť, bábätku chutí. Nové balenie je praktickejšie ako to staré.

Věra

Za nás super, sme spokojní!

Lucie

Po dlhom hľadaní je to najlepšia voľba pre moje deti.

Iveta

S iným mliečkom boli problémy, po prechode na toto mliečko je u dieťaťa už všetko v poriadku.

Počiatočné mlieko vhodné od narodenia

  • Obsahuje DHA ako požadujú právne predpisy pre všetku dojčenskú výživu
  • Laktóza je jediným zdrojom cukru
nutrilon

Praktické a inovované balenie

Zabezpečené

Rozlepte ochranné pečate a otvorte zatiahnutím naraz za obe krídla vnútornej fólie.

Hygienické

Jednoduché zarovnanie a praktický držiak odmerky.

Uzatvárateľné

S poistkou na viečku na udržanie čerstvosti.

Ako mlieko pripraviť?

Vysterilizujte všetko používané náčinie a prevarte pitnú vodu určenú pre dojčatá. Nechajte ju v kanvici chladnúť asi 30 minút na približne 40 °C. Zodpovedajúce množstvo prevarenej vody (pozri tabuľku na zadnej strane) vlejte do vysterilizovaného hrnčeka.

Na dávkovanie vždy používajte priloženú odmerku. Prášok v nej zarovnajte pomocou špeciálneho plastového pásika vnútri obalu.

Do hrnčeka s vodou pridajte zodpovedajúce množstvo prášku (pozri tabuľku na zadnej strane obalu).

Ihneď po uzavretí hrnčeka ho dôkladne pretrepte 10 sekúnd vo zvislej polohe.

Pred podávaním overte teplotu mlieka kvapnutím na vnútornú stranu zápästia a ihneď podávajte.

Zloženie

Laktóza (z mlieka), sušené odtučnené mlieko, demineralizovaná srvátka (z mlieka), bezvodý mliečny tuk (z mlieka), rastlinné oleje (repkový, slnečnicový, kokosový), galaktooligosacha­ridy (z mlieka), koncentrát srvátkovej bielkoviny (z mlieka), srvátková bielkovina (z mlieka), 2´fukozyllaktóza, fruktooligosacha­ridy, rybí olej, fosforečnan vápenatý, olej z Mortierella alpina, chlorid draselný, citran sodný, cholín chlorid, citran draselný, kyselina L-askorbová, chlorid horečnatý, emulgátor (sójový lecitín), inositol, taurín, síran železnatý, L-karnitín, L-askorbát sodný, síran zinočnatý, DL-a-tokoferyl acetát, sodná soľ uridín 5´-monofosfátu, cytidín 5´-monofosfát, antioxidant (askorbyl palmitát), adenozín 5´-monofosfát , D-pantotenát vápenatý, sodná soľ inozín 5´-monofosfátu, nikotínamid, L-tryptofán, uhličitan vápenatý, sodná soľ guanozín 5´-monofostátu, síran meďnatý, tiamín hydrochlorid, retinyl palmitát, riboflavín, pyridoxín hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglu­támová (kyselina listová), jodid draselný, seleničitan sodný, síran mangánatý, fytomenadión, cholekalciferol, D-biotín, kyanokobalamín.

Dávkovanie

Vek dieťaťa Min. počet dávok na deň (24 h)
0. – 1. uk. mesiac 6 × 100 – 133 ml mlieka
2. – 3. uk. mesiac 5 × 166 ml mlieka
4. – 5. uk. mesiac 5 × 200 ml mlieka
6. uk. mesiac 5 × 233 ml mlieka
Príprava 1 dávky Množstvo vody Počet odmeriek prášku
100 ml 90 ml 3
133 ml 120 ml 4
166 ml 150 ml 5
200 ml 180 ml 6
233 ml 210 ml 7


Odporúčané množstvo mlieka denne je orientačné.

100 ml Nutrilon 1 Profutura = 90 ml prevarenej vody + 3 zarovnané odmerky = 276 kJ (66 kcal). 1 zarovnaná odmerka = 4,6 g sušeného prášku.

Skladovanie

Po každom použití obal vždy dôkladne uzatvorte a uchovávajte ho na suchom a chladnom mieste (nie v chladničke). Nevkladajte dovnútra vlhkú odmerku. Obsah spotrebujte do 1 mesiaca po otvorení. Balené v ochrannej atmosfére. Skladujte na suchom a chladnom mieste (max. do 25 °C, nie v chladničke).

Dôležité upozornenia

Pre novorodencov a dojčatá je najprirodzenejšou a najvýhodnejšou stravou práve zastúpením živín a ich kvalitou materské mlieko. Mlieko by malo byť používané na základe odporúčania lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti výživy ľudí, farmácie alebo starostlivosti o matku a dieťa. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča výlučne dojčenie do 6 mesiacov veku dieťaťa, a ak je to možné, pokračovať v dojčení až do dvoch rokov veku dieťaťa. Vždy majte na pamäti, že rozhodnutie prestať dojčiť môže byť nevratné.

Dojčenie je najlepší spôsob výživy dojčiat. Nutrilon 1 Profutura počiatočné mlieko by malo byť používané na základe odporúčania lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti výživy ľudí, farmácie alebo starostlivosti o matku a dieťa. Výrobok je určený na výživu dojčiat od narodenia, ak nemôžu byť dojčené. Je vhodný na výživu dojčiat počas prvých mesiacov života až do zavedenia vhodných príkrmov. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledné dodržiavanie návodu na prípravu a uvedených odporúčaní. Pripravenú stravu spotrebujte do 2 hodín, potom zlikvidujte. Neohrievajte v mikrovlnnej rúre, hrozí oparenie dieťaťa. Nikdy nepridávajte do výživy viac odmeriek, ako je stanovené, ani čokoľvek iné.

Potravina na zvláštnu výživu.

Viac na adcc.sk